לתרומה

מחקרים

המכון מקדם מחקרים פורצי דרך בתחום התודעה כאשר הנחות הייסוד מבוססות על המניפסט של המכון. באופן זה המכון מביא גישה הוליסטית מערכתית המשלבת רוח וחומר יחד עם כלים מדעיים מקובלים במטרה להציג ממצאים חדשניים בתחום המדע.

פרויקט התודעה הגלובלי Global Consciousness Project

המכון למדע ותודעה משתף פעולה עם IOS ו HeartMath
 בפרויקט עולמי לחקר השדה התודעתי האחד.
מחקר זה שהחל ב 1997 מצא קשר בין ההתכווננות רגשית של קבוצת אנשים לבין המימד הפיזי. כלומר קבוצת אנשים יכולה בעזרת התכווננות, מדיטציה או תפילה משותפת לשנות את החומר.
בגרף משמאל ניתן לראות את ההשפעה של הרגש הקולקטיבי של עם ישראל ומדינות העולם ב 7/10 והשפעתו על המימד הפיזי כפי שנמדד ב GCP-2.0, ראו סרטון להכיר את הפרויקט.

מחקר פיברומיאלגיה

המכון למדע ותודעה מקדם מחקר חדשני לטיפול במתמודדי פיברומיאלגיה. לרפואה המערבית הקונבנציונלית אין מענה לאותם מתמודדי המחלה "פיברומיאלגיה" הסובלים מכאבים כרוניים. אנשים אלה בעיקר נשים מתוסכלים ועובדי עצות בחיפושם אחר מזור לכאבים הבלתי פוסקים שהם חווים.
במחקר ייחודי של המכון אנו בוחנים את השפעת התודעה כגורם לכאבים. ההנחה שדרך הכאבים הגוף מאותת שיש בעיה ודרך שינוי תודעתי ניתן להירפא מהמחלה.
במסגרת המחקר 10 מטופלים עוברים תהליך של 15 מפגשים וליווי אישי על ידי גורמי מקצוע מגוונים. אנו בוחנים את השיפור שנעשה באותם מטופלים לפני במהלך הטיפול ואחרי.

ארגז הכלים לחוקר

המכון למדע ותודעה מציע סל כלים לחוקרים החברים במכון. כלים המסייעים לחוקר להשיג מימון, להשתמש בכלי מחקר מיוחדים ומסלול שמאפשר לחוקר לפרסם מאמרים בתחום התודעה. כמו כן, קהילת החוקרים מקיימת סיעור מחות עם טובי החוקרים בתחום התודעה.

סיקור ואנליזה באמצעות סורק MRI ו- fMRI

המכון למדע ותודעה בשיתוף עם אוניברסיטת תל-אביב וחוקרים נוספים, מציע סריקות MRI ו- fMRI לחוקרים המעוניינים להציג ממצאים על שינויים במוח. השירות שהמכון מציע כולל סריקה, אנליזה של התוצאות, ליווי והדרכה לגבי המחקר שנעשה בו שימוש בסיקור MRI.

ביקורת עמיתים

המכון למדע ותודעה מציע ביקורת עמיתים לחוקרים המעוניינים להגיש מאמר לפרסום באחד במגזינים המובילים. למכון יש מאגר נרחב של עמיתי המכון בו יש חוקרים מובילים בתחומים שונים ומגוונים.

מימון מחקרים

המכון למדע ותודעה משתף פעולה עם קרנות מימון מחקרים בתחום התודעה. כדוגמת:

קרן טמפלטון
קרן אדוות

המכון גם מקיים מפגשים עם תורמים פרטיים.